Archiwum
wtorek, 20 października 2015
Ostatni dzwonek

Czterdziestoczteroletnia kobieta, pozostająca w wieloletnim związku, nagle, na łeb na szyję, nadwyrężywszy kartę kredytową na daremne próby sztucznych zapłodnień, decyduje się zaciągnąć 30 000 dolarów pożyczki na zakup, zapłodnienie i wszczepienie sobie jajeczka obcej kobiety. 

Zaiste, strach przed utratą potencjalnej możliwości bywa wielki. To jak młodsza o 20 lat kochanka, albo jaskrawy kabriolet u coniektórego faceta. 

01:38, haneczka14 , Ludzie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 04 października 2015
Tailgating

Jeszcze trzy dni temu odbywałam mój południowy spacer w klapkach, a dzisiaj bez swetra i kurtki ani rusz.Wiatr wieje. Deszczyk pada, ciemno, wietrzno, ponuro, nie można już dłużej ignorować nadejścia jesieni. 

Kilka dni temu, gdy jeszcze było ciepło i przyjemnie, mój kolega wyszedł wcześniej z pracy, udając się na mecz lokalnej drużyny. Mecz zaczynał się dopiero wieczorem, ale już po południu on i kilku znajomych spotykało się na części przedoficjalnej, zwanej w lokalnym narzeczu tailgating. Hamerykańskie to słówko ma kilka znaczeń, w tym wypadku chodzi o nieformalną imprezę, mającą miejsce wokół zaparkowanego samochodu, przeważnie na parkingu stadionu, przed rozpoczęciem meczu, polegającą na spożywaniu produktów przywiezionych w tymże samochodzie (często grillowanych na niewielkim przenośnym grillu) oraz spożywaniu napojów alkoholowych (głównie piwa), wyjmowanych z bagażnika tegoż samochodu. Są tacy, którzy przysięgają, że owe parkingowe posiedzenia to najfajniejsza część chodzenia na mecze. (Przynajmniej dopóki się człowiekowi, zwłaszcza płci żeńskiej, nie zachce po tych wszystkich piwach sikać – obiekty sanitarne na kilka godzin przed meczem są bowiem jeszcze niedostępne.) 

Cóż, co kraj to obczaj – po przeciwnej stronie oceanu spora część regularnych bywalców meczów za najzabawniejszą część uważa odbywające się z ich okazji mniej lub bardziej krwawe burdy. W tym kontekście stwierdzenie, że Hamerykanie są z Marsa, a Europejczycy z Wenus, wydaje się co najmniej nieadekwatne.
20:00, haneczka14 , Ludzie
Link Dodaj komentarz »