Archiwum
wtorek, 15 kwietnia 2008
Porozumienie miedzynarodowe

Mamy takiego nauczyciela angielskiego, hamerykańskiego republikanina do szpiku kości. Nauczyciel z niego niezły, pracownik lojalny, trzeba tylko za wszelką cenę unikać pewnych tematów. Ale posłuchać komentarzy, najlepiej nie włączając się do dyskusji, można.

Ostatnio konwersując z nauczycielką francuskiego rozmowa zeszła im na to, jaki obcy język jest najbardziej przydatny w tej krainie cudów, w której aktualnie mieszkam. Stwierdzili zgodnie, że hiszpański, przy czym kolega, nazwijmy go A., zacząłsie momentalnie nakręcać:

- Tak, oczywiście, hiszpański jest niezbędny, jak się pójdzie do takiego Wal-Martu (ogromny i bardzo tani supermarket), to tam nikt nie rozumie po angielsku! Do tego żeśmy doszli! Ja bym chciał, żeby ci ludzie doświadczyli tego we własnym kraju, jak to jest, gdy wszyscy mówią tylko obcym językiem!

Komentarz mojej koleżanki Ukrainki:

- No cóż, taka dola imperialistów...

22:19, haneczka14 , Ludzie
Link Komentarze (3) »
piątek, 04 kwietnia 2008
Dla Hadarech

Nie wiem, w czym rzecz, ale nie udaje mi sie komentowac cudzych blogow - ciagle dostaje wiadomosc, ze URL jest niepoprawny, albo prosze mnie o podanie poprawnego kodu z obrazka.

Na blogu Hadarech wpisalam ten kod z milion razy i nie chwycilo, a chcialam powiedziec w kontekscie ostatniej notki:

Hadarech,

A wiesz, ze to Twoje wyjaśnienie do mnie przemawia? Tzn. wyjaśnia. I jakkolwiek przestrzeganie koszernosci jedzenia nie byloby dla mnie, to uwazam, ze nikomu nie zaszkodziloby zastanowic sie chwile nad tym, co i jak sie je i czemu/komu sie zawdziecza to, ze nie burczy nam w brzuchach. Pozdrowienia.

16:51, haneczka14 , Dygresje
Link Komentarze (4) »
Uprzedzająco grzeczny

Zastanawiałam się ostatnio nad zwrotem: "uprzedzająco grzeczny". Skąd właściwie wzięło się i co tak dokładnie znaczy to "uprzedzająco"?

Ktoś jest tak grzeczny, że uprzedza wszelkie ewentualne życzenia innych i robi wszystko, by uczynić ich codzienność milszą?

Czy też jest tak przesadnie grzeczny, że tą grzecznością ludzi do siebie uprzedza?

16:32, haneczka14 , Języki
Link Komentarze (3) »