Blog > Komentarze do wpisu
Osobnik o Bardzo Małych Uszach

Na drzwiach wejściowych do Szkoły Tanga Argentyńskiego wisi zdjęcie osobnika o Bardzo Małych Uszach wraz z informacją, że jest ekstremalnie szybki, i związaną z tym prośbą o zamykanie pierwszych drzwi, zanim otworzy się drugie. Przyjmuje się, że przyzwyczaił się już do nowego miejsca, tym niemniej dużo czasu spędził na ulicy i trzeba uważać, żeby coś mu się nie przypomniało i nie wyskoczył nagle wprost pod koła pędzących samochodów.

Na polu* mieszkał ponad rok. Przedtem był w domu, ale gdy niegodna tego miana przedstawicielka gatunku homo sapiens, wyprowadzała się do innego miasta, po prostu zostawiła go na zewnątrz. Nasz bohater zamieszkał więc na skwerku między domami i zaczął żywić się sam, głównie biegającym albo latającym mięsem, ale także smakołykami, które na skwerek wynosiła miłosierna staruszka. Ponieważ był młody, głodny i zaprawiony w bojach o przetrwanie, szybko zaczął skutecznie, prychając, parskając, wyjąc i podwajając optycznie swoje gabaryty, odpędzać konkurencję od jedzenia. W takiej to właśnie akcji zobaczyła go po raz pierwszy Właścicielka Szkoły Tanga Argentyńskiego, gdy zimowym, przechodzącym w wieczór popołudniem, szła z mężem na spacer. - Kochanie, a cóż to może być za zwierzę??? - Po kilku kolejnych spotkaniach na skwerku okazało się, że trzeba go wziąć do domu, czyli do Szkoły Tanga.

Na początku myślałam, że te bardzo małe uszy odziedziczył po którymś rasowym przodku. Okazało się jednak, że jego nie są kłapciate, tylko zredukowane. Na skutek odmrożenia podczas zimy spędzonej w krzakach na skwerku.

Teraz mieszka na salonach i nie musi polować na nic innego niż wirtualne myszy, uwijające się czasami pod kanapą albo w okolicach głośnika. Wita wchodzących i dokładnie sprawdza torby. Chętnie daje się głaskać i niektórym daje się nawet wziąć na ręce. Ma dużo energii i w przerwach między drzemkami na głośniku biega po sali ślizgając się lekko po parkiecie. Jak głosi napis na drzwiach wejściowych, jest ekstremalnie szybki.

 

 

*Oboczność południowopolska. Znaczy tyle, co - na zewnątrz

poniedziałek, 21 maja 2018, haneczka14

Polecane wpisy

  • Po prostu koci świat

    0 false 18 pt 18 pt 0 0 false false false /* Style Definitions */table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal";

  • Dzikie gęsi

    0 false 18 pt 18 pt 0 0 false false false /* Style Definitions */table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal";

  • Opowieść o psie

    0 false 18 pt 18 pt 0 0 false false false /* Style Definitions */table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal";

Komentarze
Gość: zolty0, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/05/21 02:42:26
Czy to kot?
-
2018/11/04 15:28:10
Są jeszcze przyzwoici ludzie :-)